Sennheiser helemaal up-to-date
Door Garro Wiersema HVT 7/8, juli/augustus 2026
Daar zit ik dan, tussen vele mensen aan de rand van het terras met uitzicht op de golven. In mijn rugzak de geheime nieuwe hoofdtelefoon van Sennheiser, die behoefte heeft aan frisse lucht. Zal ik hem verlossen? Stel je voor dat er een kenner in de buurt zit. Wat doe ik dan?
Garro, focus! Je bent hier niet voor niets een uur naartoe gewandeld, spreek ik mezelf toe. Dit is toch de ultieme testomgeving! Het klittenband van mijn rugzak knettert. De gesprekken achter mij verstommen, voor een moment. Ik voel ogen in mijn rug priemen. Nu kan ik niet meer terug. Een mooi vormgegeven, compact, zandkleurig etui verschijnt op mijn strandtafel. De start van de Sennheiser Momentum 5 draadlozehoofdtelefoonrecensie.
Het Momentum 5 ontwerp
De Momentum 5 wordt geleverd in een stevig doch compact etui (een stuk kleiner dan die van de Momentum 4), waarin ook een usb-c kabel en analoge audiokabel zijn opgeborgen. Het etui (of eigenlijk opberg-case) is bekleed met een prettig aanvoelende stof en toont professioneel. Met een soepele rits wordt deze geopend. Haal je de hoofdtelefoon uit het etui dan voelt zijn gewicht niet te licht en niet te zwaar. De Momentum 5 is opgebouwd uit hard, egaal gekleurd kunststof en een zacht aanvoelend kunstleer in de hoofdband en in de oorschelpkussens. De bovenkant van de hoofdband is bekleed met dezelfde stof als het etui. De Momentum 5 is in drie kleuren leverbaar: zwart, wit en denim-blauw. Het is een gesloten hoofdtelefoonontwerp en de achterkanten zijn volledig vlak. Dit komt omdat de rechterachterkant voorzien is van een touch-control-sensor. Hiermee kun je – via aanraking en beweging – de meeste functies bedienen, waaronder volume, play/pauze, ANC en het aannemen van een telefoongesprek. Sennheiser heeft zich ten doel gesteld om de ontwerpen van toekomstige producten steeds duurzamer te maken en met de Momentum 5 wordt gelijk een grote stap gezet. Vaak is de afnemende batterijcapaciteit een reden om de hoofdtelefoon na een aantal jaren af te schrijven. Vervanging van de accu is bij vele fabrikanten niet (betaalbaar) mogelijk. Welnu, de batterij van de Momentum 5 kan door de gebruiker zelf worden vervangen, in slechts een paar minuten tijd. Een nieuwe batterij bestel je op de Sennheiser website. Well done, Sennheiser. De Momentum 5 is voorzien van een vijf-led-balk aan de rechterzijde. Deze toont bij inschakelen onder andere de batterijcapaciteit (heel handig). Daarnaast wordt de led-balk ook gebruikt bij andere functies zoals het koppelen van bluetooth. Een opgeladen batterij speelt zo’n 57 uur met ‘active noise cancelling (ANC)’ ingeschakeld. Opladen duurt een paar uur. Naast de al genoemde touch-sensors is de Momentum 5 ook voorzien van een drukknop. De drukknop kent drie functies, in-/uitschakelen, spraakassistentie en bluetooth set-up.
Wil je de rest van het artikel lezen? Koop dan HVT of koop dit artikel op Blendle